Лікарі фізичної та реабілітаційної медицини використовують в своїй роботі міжнародну класифікацію функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров’я, за допомогою якої описують стан функціонування (обмеження тіла) дитини, його активність, участь і взаємодію з зовнішнім середовищем; виявляють проблеми та потреби дитини.
Дітям проводять обстеження: ЕЕГ, ЕКГ, лабораторне; консультують спеціалісти: педіатр, ортопед-травматолог дитячий, офтальмолог дитячий, психолог, логопед
Електроенцефалографія (ЕЕГ) – дослідження біоелектричної активності головного мозку для визначення його функціонального стану. Допомагає лікарям в оцінці нейрофізіологічного дозрівання головного мозку, проводити диференційну діагностику епілептичних та не епілептичних пароксизмів у дітей.
Показання: пароксизмальні стани епілептичного та не епілептичного ґенезу.
Ехоенцефалографія (Ехо-ЕГ) – метод одновимірної ультразвукової енцефалографії служить для оцінки зміщення патологічним осередком ехо-сигналів від серединних структур головного мозку, оцінки ширини третього шлуночка, оцінки амплітуди пульсації ехо-сигналів від шлуночків мозку, визначення ступеня вираженності гіпертензійно-гідроцефального синдрому.
Показання: гідроцефалія, порушення ліквородинаміки, утворення головного мозку.
Електрокардіографія (ЕКГ) — метод діагностики стану серця. Електрокардіограф перетворює електричні сигнали, які одержуються від електродів, в серію зубців, які відповідають деполяризації і реполяризації серцевого м’яза. Їх графічне зображення називається електрокардіограмою.
Показання: проводиться всім дітям, які розпочинають курс реабілітації з метою виключення можливих захворювань серця та визначення режиму фізичного навантаження.
Ультразвукове обстеження органів черевної порожнини та нирок – інформативний і простий метод діагностики. Цей вид діагностики дозволяє:
- визначити положення, форму і розміри органів
- виявити запальні процеси
- отримати інформацію про структуру тканин органів та їх однорідність
- виявити вади розвитку
- виявити травми та можливі наслідки
Показання: біль, лихоманка неясного ґенезу, травма, підозра на новоутворення
Лабораторна діагностика: клінічна та біохімічна, ЗАК, глюкоза крові, ЗАС, аналіз калу на я/глист.
Показання: проводиться всім дітям, які розпочинають курс реабілітації з метою виключення можливих запальних процесів та інших порушень.