Пелоїдотерапія

Пелоїдотерапія – метод лікування, заснований на застосуванні лікувальної грязі і її препаратів.

Важливим та специфічним для санаторія «Хаджибей» є застосування цілющих мулово-сульфідних грязей Куяльницького лиману. Ці процедури становлять загальний фон для ефективної дії всіх інших лікувальних  технологій.

Грязі виявляють термічну, механічну і хімічну дію. Лікувальний ефект грязі спричинений низкою факторів. Це тепло, яке виділяється при накладенні грязі на поверхню тіла, що розширює кровоносні і лімфатичні судини, підвищує обмін речовин, виявляє протизапальну дію. Також біологічно активні речовини, що входять до складу грязі, це – ферменти і гормони стимулюють обмін речовин у м’язах і нервовій системі, поліпшує репаративні процеси.

Процедури мають місцевий і загальний рефлекторний вплив, знижують патологічний тонус м’язів, підвищують еластичність сухожильно-зв’язуючого апарату.

Грязь використовується в формі аплікацій та електрофорезу.

Грязьові аплікації відпускаються у вигляді «грязьового коміра», «курток», «поясів», «брюк», «панчох» і т.д.

Показання: всі форми ДЦП, захворювання ЦНС і спинного мозку, результат травм головного і спинного мозку і ін..

Протипоказання: судомний синдром, епілепсія, вторинна гідроцефалія у стадії субкомпенсації, психомоторне збудження, загальні протипоказання.

Температура грязі, що накладається – 38 -°40С, експозиція – 10-15 хвилин.

Дітям, яким протипоказане звичайне грязелікування, а також  ослабленим дітям,  призначаються гальваногрязі  при температурі 38°С, силі струму – 0,03 -0,04 ма/см2, товщина «коржа» – 3 – 5см.

Записатися на консультацію:

Бажаєте отримувати наші новини?

Підпишіться

Записатися на консультацію: